Szachy dla dzieci – nasza książka już w sprzedaży!

Nowe wydanie już w księgarniach!

Poznaj zasady gry w szachyJuż jest! Prosto z wydawniczej prasy, wreszcie odebrałyśmy 5. wydanie naszej książki „Szachy. Nauka gry dla dzieci”! European Chess School objęło patronat nad tym tytułem!

Możemy z dumą powiedzieć, że „Szachy. Nauka gry dla dzieci” to jedna z najlepiej sprzedających się w Polsce książek poświęconych szachom. Przypadła do gustu małym adeptom królewskiej gry tak bardzo, że poprzednie wydania zostały wyprzedane. Jeśli interesują Cię szachy dla początkujących, książka i kurs szachowy będą wspaniałym wstępem do nauki.

Zasady gry w szachy zawarte w baśniowych opowieściach znacznie łatwiej sobie przyswoić, niż wertując podręczniki lub portale poświęcone tej grze. Najmłodsi chętnie biorą udział w przygodach i słuchają opowieści, ucząc się, jak grać i poruszać po szachownicy. Ukryte w formie opowiastek o mieszkańcach Szachogrodu treści edukacyjne i zasady poruszania się po szachownicy zostały objaśnione w prosty i przystępny sposób, podobnie jak podstawowe elementy taktyczne.

Walory edukacyjne gry w szachy

W baśniowym Szachogrodzie maluchy przekonają się, że świat szachów potrafi być równie fascynujący, co świat Harry’ego Pottera lub kraina Hobbitów! Nauka tej gry to jednak nie tylko znakomita porcja rozrywki – gra świetnie rozwija wyobraźnię, pobudza logiczne myślenie, uczy dyscypliny, cierpliwości i sztuki koncentracji, a także wykształca spostrzegawczość i trenuje pamięć.

Warto zadbać o wzmocnienie pewności siebie dziecka czy zdobycie umiejętności rozwiązywania problemów, w czym także świetnie pomogą szachy. Nauka zasad królewskiej gry ma wiele zalet, a także zaowocuje w dorosłym życiu. Przede wszystkim jednak sprawia frajdę! Nie tylko najmłodszym, bo nam także – jako nauczycielom i propagatorom. Przekonamy każdego, że warto grać w szachy. Nauka gry dla dzieci będzie świetną zabawą i okazją do integracji z rówieśnikami!

Szachy dla dzieci mogą stać się wspaniałą przygodą, ale też prawdziwą życiową pasją. Zapraszamy także na organizowane przez naszą szkołę szachową kursy – można na nich poznać zasady gry w szachy dla początkujących, a także rozwijać już zdobyte umiejętności pod opieką m.in. obu autorek szachowych przygód – Adrianny oraz Urszuli Staniszewskich.

Scroll Up