Nauka gry w szachy w szkole

NAUKA, CHARAKTER I ZABAWA!

Od 1 września 2017 roku elementy szachów znajdują się w podstawie programowej. Zajęcia z gry w szachy mogą odbywać się w każdej szkole w ramach edukacji wczesnoszkolnej – do projektu PZSzach może przystąpić każda szkoła podstawowa.

Szachiści uczą się efektywniej, szybciej i uzyskują lepsze oceny – nie tylko z przedmiotów ścisłych. Edukacyjne wartości szachów są nieocenione, ale nie wierzcie nam na słowo – zorganizujcie szachy w szkole we współpracy z European Chess School.

Zapraszamy na zajęcia z gry w szachy organizowane w szkołach – zapewniamy uczestnikom rozwój umysłowy, ćwiczenia pobudzające wyobraźnię przestrzenną i budujące siłę charakteru, ale i naukę sztuki przegrywania. Przekażemy nie tylko podstawowe zasady gry w szachy, ale też cenne strategie i taktyki. W ramach zajęć zorganizujemy też omówienie przepisów sędziowskich przez sędziego szachowego. Warsztaty prowadzimy raz w tygodniu, w grupach do 12 osób – każde zajęcia trwają 45 minut. Na zakończenie cyklu planujemy turniej – pierwszą poważną próbę przyszłych szachmistrzów.

Główne atuty European Chess School:

  • szkoła powstała z prawdziwej pasji do szachów,
  • autorskie programy nauczania obejmujące gry i zabawy,
  • zasady gry w szachy przekazywane w jasny sposób,
  • metody nauki dopasowane do wieku dzieci,
  • dojeżdżamy na miejsce i przygotowujemy niezbędny sprzęt,
  • profesjonalni instruktorzy z kreatywnym podejściem.