Szachy dla dzieci w przedszkolach

NAUKA, CHARAKTER I ZABAWA!

Szachy dla dzieci – odkrywanie Szachogrodu z autorkami książki dla najmłodszych! W wieku przedszkolnym zasady gry w szachy najlepiej poznawać poprzez zabawę.

W European Chess School dzieci mają możliwość zdobywania wiedzy osobiście od cenionych autorek książki „Szachy. Nauka gry dla dzieci”. W trakcie zajęć odkryjemy przed najmłodszymi magię tej gry. Baśnie autorstwa Adrianny i Urszuli Staniszewskich zabiorą najmłodszych do fascynującego Szachogrodu! Opowieści o niezwykłych przygodach będą znakomitym wstępem do świata szachów, przekażą w atrakcyjny sposób zasady gry w szachy, nauczą dzieci, jak poruszać się po szachownicy i grać coraz lepiej.

Od 1 września 2017 r. elementy szachów są w podstawie programowej szkół podstawowych – warto jednak poznać zasady królewskiej gry jeszcze wcześniej. Prowadzimy naukę gry w szachy dla dzieci m.in. w przedszkolach.

Im szybciej dziecko rozpocznie naukę gry w szachy, tym lepiej. Zajęcia w formie zabawy sprawią maluchom wiele frajdy, ale także pozwolą poznać podstawowe zasady królewskiej gry. Organizujemy raz w tygodniu 30-minutowe zajęcia, w trakcie których uczymy, jak grać w szachy, aby wygrywać. Na zakończenie warsztatów zorganizujemy turniej i wyłonimy Małego Mistrza Szachowego!

Naszymi zaletami są m.in. niewielkie grupy – do około 10-12 uczestników, poziom dopasowany do wieku i umiejętności małych graczy, a także trenerzy z kreatywnym podejściem do dzieci. Dojeżdżamy na miejsce i przygotowujemy potrzebne materiały. Jeśli zainteresowały Cię szachy dla początkujących, książka „Szachy. Nauka gry dla dzieci" będzie dobrym wstępem do zajęć!